avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 643 soluții astăzi
Forum Activitate Maady

Activitate Maady

Răspuns la discuția Ajutor sunt noua in domeniu
Da stiu ca mi-ar fi mult mai usor dar nu am pe langa cine sa stau.
Multumesc
Răspuns la discuția Ajutor sunt noua in domeniu
Va multumesc tare mult pentru sfat.
Am programul Saga acasa insa ma gandeam daca este si acesta de mai multe feluri si ma gandeam ce anume ar trebui sa ai aibe acest program, pentru acest fel de firma. Imi doresc f mult sa invat asta pentru ca as vrea sa tin eu evidenta ci nu contabila actuala dupa urma careia treb sa platim 167 mil lei vechi pentru ca ea nu a platit nimic. Doar a declarat insa nu a si platit. Am scotocit in acte si mi-am cam prins urechile pe acolo insa m-am prins pana in cele din urma cum sa ajuns la o asemenea datorie pentru care contul firmei este inchis datorita acestor datorii.
Multumesc f mult si orice informatie, legata de cum as putea incepe sa tin aceasta contabilitate este bine venita.
Răspuns la discuția Ajutor sunt noua in domeniu
Multumesc foarte mult pentru raspunsuri. Nu ma asteptam atat de repede sa-mi raspunda atatea persoane,
Sa ma fac mai bine inteleasa am terminat Finante banci contabilitate la zi, 4 ani unde am facut ceva contabilitate insa am terminat prin 2007 si sincer nu ma pricep foarte bine pt. ca oricat m-am straduit sa lucrez macar ca asistent contabil nu am gasit pentru ca se pare ca peste tot iti cere experienta de cel putin 2 ani, iar eu nu am avut unde sa o dobandesc. Lucrez ca si secretara in sistemul bugetar, pentru ca atat mi sa oferit, iar la departamentul de contabilitate la noi nici gand pentru ca mi sa spus verde in fata ca nu am pe nimeni care sa ma sustina, (adica sunt doar fata soferului si nimic mai mult). Deci as vrea sa incerc sa tin aceasta contabilitatea mai mult pentru ca asta imi doresc sa fac.
Va multumesc inca odata pentru raspunsuri
As vrea sa incep sa tin contabilitatea la o firma (a familiei). Nu este o firma foarte mare, ca si domeniu de activitate sunt transporturile de marfa. Firma functioneaza din 2006 si acum as vrea sa preiau eu contabilitatea, dar ma cam uit ca mata in calendar pe acolo. Am citit bazele contabilitatii, nu pot spune ca am inteles eu foarte bine. Deci daca este cineva dragut sa-mi spuna de ce anume am nevoie sa incep sa o preiau eu. De unde sa incep si ce program de contabilitate as putea achizitiona.
Sper sa nu radeti de mine insa chiar imi doresc macar sa incec sa vad daca ceea ce fac eu coincide cu ceea ce face contabila.
Astept un raspuns
Multumesc