avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Activitate yozdutzu

Activitate yozdutzu

Răspuns la discuția probleme banca
dar problema este ca eu nu lucrez deloc si trebuie sa astept sa primesc bani de la un prieten si intrebarea mare este daca eu stau la parinti si nu am nici un bun ami poate lua ceva eu am doar un telefon atat
Discuție probleme banca
astazi mau sunat de la o unitate non bancara ca am o rata la ei si mau sunat sa platesc suma de 430 pana la data de 21 luna aceasta daca nu o sa faca tot posibilul sa ajunga la executorul judecatoresc si leam explicat ca nu mai am loc de munca ce pot face daca executorul vine la usa ce pot face eu nu detin nimic din casa doar un simplu telefon mobil si stau la parinti ce pot face pot ajunge la o intelegere cu executorul? va rog ajutatima
Răspuns la discuția probleme cu o datorie
pai este chestia ca stau si ma uit la plic ei au trimis faza cu citez{va instiintam ca procesul de recuperare a debitului pe cale amiabila a fost stopat iar dosarul dumneavoastra a fost trimis executorului judecatoresc/pentru institutii non bancare!}a si {aveti la dispozitie 48 de ore pentru a efectua de buna voie plata sumei in valoare de 1489 de roni }dar fazai ca ei au trimis plicul pe 26 mai si mie mia ajuns ieri ce pot face am vreo scapare? si am uitat sa notez nu am nici un bun pe numele meu nu imobil nu nimic decat un telefon mobil atat am scapare? va rog ajutor:(
am si eu o probleme cu astia de la [EDITAT] luna trecuta aveam minim de pla 499 de ron ca am avut intarziere 145 de zine proble medicale am platit luna asta suma de 156 de roni ca atat am putut sa fac rost de la niste prieteni cand vine plicul acasa hopa ce sa vezi 478 de roni si mia venit amenintare acasa cu faptul ca miau trimis acasa ca plata pe cale amiabila a fost stopata si daca nu le platescsuma de 1489 de roni an 48 de ore vin recuperatori peste mine ce ma puteti sfatuni?