Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... probleme cu o datorie
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

probleme cu o datorie

am si eu o probleme cu astia de la [EDITAT] luna trecuta aveam minim de pla 499 de ron ca am avut intarziere 145 de zine proble medicale am platit luna asta suma de 156 de roni ca atat am putut sa fac rost de la niste prieteni cand vine plicul acasa hopa ce sa vezi 478 de roni si mia venit amenintare acasa cu faptul ca miau trimis acasa ca plata pe cale amiabila a fost stopata si daca nu le platescsuma de 1489 de roni an 48 de ore vin recuperatori peste mine ce ma puteti sfatuni?
ContSters20980, utilizator
in primul rind platiti debitul restant. verificati soldul si diferenta de plata, cit pentru recuperatori nu va faceti probleme. aveti calea plingerii penale pentru amenintare... luati legatura cu un avocat pentru detalii.
pai este chestia ca stau si ma uit la plic ei au trimis faza cu citez{va instiintam ca procesul de recuperare a debitului pe cale amiabila a fost stopat iar dosarul dumneavoastra a fost trimis executorului judecatoresc/pentru institutii non bancare!}a si {aveti la dispozitie 48 de ore pentru a efectua de buna voie plata sumei in valoare de 1489 de roni }dar fazai ca ei au trimis plicul pe 26 mai si mie mia ajuns ieri ce pot face am vreo scapare? si am uitat sa notez nu am nici un bun pe numele meu nu imobil nu nimic decat un telefon mobil atat am scapare? va rog ajutor:(
yozdutzu, utilizator