avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate Mariana1993

Activitate Mariana1993

Răspuns la discuția plecarea de acasa
ok ... ms pentru sfat :-* >:D<
Răspuns la discuția plecarea de acasa
ms la fel :*

offff... eu n`am mai primit un cadou de ziua copilului de nu mai tin minte ... ma bucur pentru tine ca esti fericit ... eu maine am decis sa plec de acasa .. ma duc la varul meu...am vb si cu el sh mi-a zis ca nu e nici o probl ... si din cate am inteles, eu dak ma opun intoarcerii acasa ... autoritatile nu-mi pot face nimic ...
este adevarat ? :*
Răspuns la discuția plecarea de acasa
am discutat de multe ori cu ea...insa imi spune sa astept ... nu mai pot astepta ... casa nu e a lui ... este a amandurora ... tatal meu este plecat in germania ... si nu are cum sa ma ajute :( ... indur astea de mult timp ... iar aqm chiar nu pot sa mai rezist ...
Răspuns la discuția plecarea de acasa
da-ti-mi un sfat va rog frumos ... ca nu mai stiu ce sa fac
Răspuns la discuția plecarea de acasa
am 17 ani ... impliniti in aprilie a.c
Parintii mei sunt divortati ... eu sunt in custodia mamei, si nu ma inteleg deloc cu tatal vitreg ( intre timp ea a hotarat sa-si refaca viata, recasatorindu-se) ... de multe ori el a si dat in mine ... eu m-am hotarat sa plec de acasa ... deja am gasit si un loc de munca ca barman ... iar in aceasta perioada voi sta la varul meu ... intrebarea mea e : daca refuz sa ma intorc acasa, mama mea imi poate face ceva? Va rog sa ma ajutati ... sunt multe lucruri pe care le-am indurat de cand mama mea s-a recasatorit cu acest barbat ... indur multe jigniri, violente etc.
Va multumesc anticipat !