avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Activitate adinatelescvu

Activitate adinatelescvu

Răspuns la discuția somaj dupa CIC
buna ziua!deci eu sunt SUPLINITOR CALIFICAT,asta inseamna ca in fiecare an mi-i se innoieste cim,si dupa cum vedeti si din cartea de munca el expira in aug 2008,eu fiind deja in cic din februarie,si in vara nu m-am mai dus la concurs deci eu dupa cic nu aveam post unde sa ma intorc,si la centrul nostru bugetar mi au incheiat cartea de munca,care nici macar nu stiu daca e incheiata corect.in aceste conditii,au ei dreptate?
va multumesc!
Răspuns la discuția somaj dupa CIC
imi spuneau ca eu nu am lucrat 12 luni inainte de somaj,deoarece fusesesm in cic,dar cica trebuia sa ma intorc la munca si apoi ei sa faca suspendarae si era ok.
Răspuns la discuția somaj dupa CIC
cind am fost la somaj ,mi au spus ca nu mi pot da somaj,deoarece e cartea sa incheiata.deci ce pot face?
Răspuns la discuția somaj dupa CIC
si mi-i s-a mai spus ca la noi in inv. sunt altfel legile
va multumesc!
Răspuns la discuția somaj dupa CIC

buna ziua!
nu am avut nici o intrerupere de nici macar o zi timp de 12 ani,dar mi-i s-a explicat ca nu sunt titulara ,deci nu am post stabil si ma redau cum e incheiata cartea mea de munca:
1.majorat salariu conf.legii 189/2006ord.guv.nr.10--------2007/10/01
2.gradinita cu program prelungit(unde avem centrul bugetar)------------concediu crestere copil pina la 2 ani conf.lg.19/200,art.121,aliniat1 ,lit.a----------2008.02/22(de cind eu am intrat in concediu)
3.gradinita cu program prelugit/incetat activ.conform deciziei 318/28.08.2007(se refera la data incetarii cim de la inspectorat)------------------2008/08/31

Discuție somaj dupa CIC
buna seara!
sunt suplinitoare calificata,deci am avut cim pe oewrioada determinata,pina in 31 aug 2008,eu raminind acasa din ian 2008,apoi in cic 2 ani.
acuma in februarie cind am fost sa solicit somaj,mi au spus ca nu am cum sa bebeficiez de somaj,ca cica inainte de somaj trebuia sa lucrez minim 12 luni,eu nu am avut cum ca am fost in cic.,inainte de cic am lucrat in inv.12 ani neintrrupti
intrebarea mea este: beneficiez sau nu de somaj
multumesc