avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1819 soluții astăzi
Forum Activitate ela eu

Activitate ela eu

Răspuns la discuția m-au scos de pe statul de plata
deci fara concediul postnatal nu mai pot face nimic pt a beneficia de indemnizatia de crestere a copilului? copilul nu l-am nascut in tara dar nu am primit nici un fel de ajutor social din strainatate...nu am lucrat acolo si nu am avut nici un venit...ei sunt constienti ca nu am putut sa imi iau concediu din cauza acelei adeverinte pe care nu mi-au mai trimis-o dar au spus ca vor rezolva cumva situatia...asta pana recent cand mi-au spus ca m-au scos deja de pe statul de plata in decembrie...multumesc frumos tuturor
Răspuns la discuția m-au scos de pe statul de plata
concediu medical nu am avut cum sa imi iau pt ca trebuia sa primesc o adeverinta de la timisoara ca sunt asigurata....ceea ce nu am primit...eu in brasov apaream ca fiind neasigurata... din cauza plecarii din tara si a faptului ca am nascut in strainatate a fost o problema si cu concediul postnatal...va multumesc pt raspuns
sunt multe motive pt care as putea sa ii dau in judecata dar vroiam sa vad daca se poate rezolva situatia pe cale amiabila si cam ce ar mai fi de facut....
Răspuns la discuția m-au scos de pe statul de plata
contractul de munca a fost inregistrat in timisoara...de fapt toate actele sunt in timisoara...statele de plata depuse in timisoara se pot verifica si in brasov la ITM???
buna ziua! Am si eu o problema si doresc sa o impartasesc cu dumneavoastra in speranta ca ma veti putea ajuta...eu am lucrat la o firma din timisoara cu punct de lucru in brasov... eram insarcinata in momentul in care s-a inchis punctul de lucru...au spus ca voi ramane in concediu fara plata pana la nastere...Din cauza ca eu apaream ca neasigurat in brasov iar de la timisoara nu am primit adeverinta ce trebuia vizata in brasov la casa de asigurari nu am putut sa imi iau nici un concediu...mentionez ca am fost plecata din tara vreo4 luni din cauza unor complicatii medicale si nu am nascut in tara...acum dupa luni de zile in care au spus ca vor gasi o solutie mi-au spus ca m-au scos de pe statul de plata din decembrie si sa nu ii mai deranjez pe ei...mai pot face ceva pt a-mi depune actele pt indemnizatia de crestere a copilului?...mai doresc sa specific ca cererea de incetare a contractului de munca nu am semnat-o ...se mai poate face ceva?