avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1045 soluții astăzi
Forum Activitate marian_n86

Activitate marian_n86

Discuție martor la furt
Salut numele meu este Marian si am fost de fata cand i sa furat telefonul mobil al unei cunostinte ,nu cred ca se poate numi chiar furt deoarece acesta ia dat cu buna credinta telefonul inculpatului pentru asi suna un "prieten".Dandusi seama ca inculpatul nu o sa-i mai aduca telefonul a icercat sa-l sune si sa ia legatura cu el dar nu sa putut.
A doua zi pagubitul a mers la politie si a facut o plangere ,cam pe la o luna de zile am fost sunat de la politie pentru ca trebuie sa dau o declaratie ca martor neavand nici cea mai mica idee ca am fost pus in declaratia respectiva, afland atunci ca paratul ar fi mai fost condamnat si nusi ispasise pedeapsa in totalitate fiind eliberat pe buna purtare.Infractiunea sa produs in orasul Focsani de unde sunt iar eu locuiesc in Bucuresti .Cea ce ma macina e ca daca o sa dau declaratia exact cum sa intamplat o sa fiu nevoit sa merg la procese in Focsani si nu prea am timpul necesar si nici banii de cheltuit avand in vedere ca eu muncesc in Bucuresti.
Va rog sa ma ajutati pentru ca nu stiu cum sa procedez iar luni 7.06.2010 trebuie sa dau acea declaratie si nu as vrea sa fiu chemat la procese si alte chestii de genu asta.
Multumesc