avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1320 soluții astăzi
Forum Activitate cameliap p

Activitate cameliap p

Multumesc, dar cred ca nu am pus bine intrebarea, respectiv pana in momentul de fata au fost angajati cu contract de prestari servicii si intr-adevar retineam si viram exact ceea ce spuneti dvs.
Dar cum in Legea 230, Art. 32. - (1) spune ca Presedintele asociatiei de proprietari sau membrii comitetului executiv pot fi remunerati pe baza unui contract de mandat, nu stiu ce contributii implica acesta si tot odata baza legala. Multumesc.
Ce contributii sociale se calculeaza si se retin pentru drepturile lunare (regulate) cuvenite presedintelui si cenzorului unei asociatii de proprietari? Mentionez ca acestia au contracte individuale de munca la alti angajatori, iar in cadrul asociatiei de proprietari activeaza pe baza unui contract de mandat (conventie civila) aprobat in Adunarea Generala a Proprietarilor.
Buna ziua
Doresc sa fac o succesiune la un teren de 5,75ha. Pe titlul de proprietate sunt trecuti 4 mostenitori din care 2 sunt decedati. Terenul se afla in judetul Vaslui; locul deceselor pentru cei doi este in Bucuresti. Unde trebuie facuta succesiunea?
Multumesc