Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune teren

Buna ziua
Doresc sa fac o succesiune la un teren de 5,75ha. Pe titlul de proprietate sunt trecuti 4 mostenitori din care 2 sunt decedati. Terenul se afla in judetul Vaslui; locul deceselor pentru cei doi este in Bucuresti. Unde trebuie facuta succesiunea?
Multumesc
Buna ziua,
Competenta in cazul dezbaterii succesiunii o are notarul public din circumscriptia teritoriala a judecatoriei in care defunctul a avut ultimul domiciliu.
Zi buna!