avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Activitate Arianna27

Activitate Arianna27

Si eu am avut parte de cateva neplaceri legate tot de acest magazin numit "Auchan".Si anume unul dintre ele avand legatura tot cu agentii de paza.Fiind o clienta fidela a acestui magazin si fiind mai aproape de casa,am trecut des pragul acestui hypermarket.Dar intr-o zi,fiind la cumparaturi impreuna cu mama mea,dupa ce am iesit de la casele de marcat,ne-a acostat un agent de paza,cerandu-mi bonul de casa la control.M-am simtit foarte prost pt ca era multa lume,ochii erau atintiti inspre noi,iar el a inceput sa-mi verifice fiecare produs in parte,verificandu-l pe bon.Si,sincer aveam multe produse,era cosul plin.Cand a vazut ca totul e in regula a plecat fara nici o explicatie.Nici nu vreau sa va spun ce rusine mi-a fost pt ca lumea se uita la noi ca la niste hoate.Parca am fii furat ceva.De ce nu se poarta asa cu cei care intr-adevar fura,de ce trebuie sa suportam umilintele unor astfel de oameni?Iar problema mea cealalta e ca in alta zi,fiind la raionul de cosmetice,ma uitam la raft la produsele de la miss sporty,iar la cativa metrii de mine au inceput din senin sa cada niste cutii de sus de pe raft.Binenteles ca nu le-am ridicat pt ca nu eu le dadusem pe jos.Nici macar nu am fost in locul acela.Fata de pe raion,fiind foarte indignata ca nu le-am ridicat m-a urmarit cu privirea pana ce am plecat de la raionul respectiv si bocifera continuu.Va intreb pe dvs,cand i-au angajat,asa i-au invatat sa se poarte cu clientii?