avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1840 soluții astăzi
Forum Activitate deea18butterfly

Activitate deea18butterfly

Buna,numele meu este Andreea,am 18 ani si pe 8 martie am comis furt impreuna cu prietena mea dintr-un magazin Carrefour,Mentionez ca produsele erau textile,respectiv mici produse femeiesti.Am fost prinse dupa ce am platit la casa si rugate sa insotim agentii intr-o camera unde a umat o perchezitie si tot acolo sa calculat valoarea produselor(eu 350 ron si prietena mea 600 ron).am dat declaratie la politie pt ca ei au chemat-o,am platit bunurile in aceiasi zi,si akum cateva zile am primit citatie la politie unde nu stiu ce ne va astepta.cert este ca
avem dosar penal?(pt ca asa scrie pe citatie)....am inteles ca trebuie sa fim milostive in fata procurorului,dar credeti ca vom scapa doar cu o amenda administrativa daca este la prima abatere si suntem si a 12 a?...noi regretam f mult a fost o imaturitate totala din partea noastra?si dk vom scapa doar cu amenda ne mai putem angaja daca apare in cazier?cam cat ar fi amenda in cazul sumelor noastre?Astept raspuns cat mai repede,pana pe 15 iunie pt a sti ce sa fac,
Va multumesc anticipat!