avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 781 soluții astăzi
Forum Activitate gintana13

Activitate gintana13

Am o angajata cu jumatate de norma ,insarcinata in 10 saptamani,in concediu medical de 29 de zile.Diagnosticul este de iminenta de avort,dar medicamente nu i sa-u prescris doar fier,ma rog,totusi pana cand poate avea concedii?si cat salariu sunt obligata sa-i dau pentru ca am presimtirea ca nu va mai veni la servici pana naste,sau dupa inca 2 ani!!!!
Am cumparat la licitatie in 1996 3 cladiri ale Statiei de mecanizare din satul meu=D>initial mi se promisese ca pot lua pamantul in comodare pe 50 de ani.Primaria nu numai ca nu mi-a aprobat contractul,ci peste 2 ani a retrocedat-o nou infiintatului Composesorat urbarial/presedintele acestuia fiind preotul reformat din sat/.Acesta a vrut sa-mi ceara chirie pe trotuarele dintre cele 3 cladiri1000 e/an.Din discutii in discutii cu preotul am convenit ca vom face un schimb de teren,lucru care nu este stipulat in contractul de infiintare al urbarialilor:O.au mai trecut cativa ani ca sa-mi dau seama ca de fapt ma duce cu vorba#-o;ce pot sa fac??????????As fi putut accesa fonduri europene;as fi putut face o pensiune-vadul e extraordinar si deh ,n-am mai facut nimic.CE SA FAC SA OBTIN MACAR DREPTUL DE A FACE CEVA ?