avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Activitate anonimus17

Activitate anonimus17

Buna, in data de 30 mai in jurul orei 21 am consumat 1 bere la o terasa cu niste prieteni, la ora 21.30 m-am urcat la volan si la cca 100m am provocat un accident minor.La fata locului s-a prezentat un echipaj de politie am suflat in alcooltest de unde a reiesit o valoare de 0.16 . In urma testarii alcoolemiei din sange peste cca1 ora la spital mi-a iesit 2.0 ( ceea ce presupunea o veritabila coma alcoolica ), la a doua proba 1.85 . precizez ca in urma testelor efectuate de catre echipajul de politie am iesit normal fara urme de ebrietate, chiar ei considerand ( la aflarea rezultatelor de la iml ) mai mult decat bizare rezultatele probelor de sange. In timpul prelevarii probelor de sange in spital am fost supusa unor manevre defectuoase de prelevare conform spuselor d-nei doctor de la iml care mi-a si intocmit o hartie medicala in acest sens.
As vrea sa inteleg cum s-ar fi putut intampla in decurs de o ora ca aceste rezultate sa fie intr-o asemenea contradictie si care ar fi primele actiuni pe care le-as putea inainta.
Va multumesc