avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 626 soluții astăzi
Forum Activitate Elena Daianu

Activitate Elena Daianu

deci.... ne-au linistit pentru anul acesta, oricum nu erau prea multe sperante.
Mariana_em cum stai cu invatatul sau mai bine zis ce strategie vrei sa adopti in continuare, poate mai discutam cate o speta sau cate o nelamurire (valabil pentru toti forumistii) ma gandesc ca nu ar fi bine sa luam pauza. Cine si-a procurat fisele lui Udroiu? Merita ?
Astept sa fim din nou activi.
Va urez tuturor toate cele bune!
eu nu sunt chiar optimista cu privire la organizarea in 2013 a 2 concursuri, nu mai cred pana nu vad.
Nu asa au spus si pentru anul acesta? si....... uite-l...... nu-i....
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
eu am un coleg care a facut anul trecut cursurile si acum in August a luat 7
insa mi-a zis ca nu a fost incantat de ele, practic faceau spete si grile pe care noi le avem, respectiv grile Voineag, grile Boroi, ..... etc.
Imi aducea de la cursuri si mie ce faceau, erau practic foi trase la xerox
Eu mai cred ca discutiile pe care le purtau in comun si moderate de profesori au fost constructive pentru ca din spusele lui a rezultat ca a cam dat banii degeaba.
Colegul meu este politist la judiciar si oricum era bine pregatit desi eu cred ca i-a folosit civilul pentru ca a luat si acum si anul trecut mai mult la civil decat la penal, cel mai mult a gresit procedura civila. La examenul din 2011 a luat 6.40.
Eu nu vreau sa va dezamagesc, daca vreti puteti sa mergeti sa le faceti nu cred ca strica nimic acumulat in plus. Insa fiecare hotaraste pentru el.
Eu nu imi permit, material si nici serviciul nu imi permite dar banii mi se par foarte multi, plus drumuri, cazare si mancare.
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
multumesc pt. raspuns; si nu iti mai cere scuze ca mi se intampla si mie foarte des
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
corect , desi eu nu prea i-am vazut logica si nici nu reusesc sa ma dezmeticesc
sunt in aceasi situatie sunt nerabdatoare sa afiseze concursul iar poi nu imi ajunge timpul pentru invatat . In cazul asta mai asteptam pana vineri pe la orele 17,00 ca nu se obosesc ei sa afiseze de dimineata.
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
Daca pentru fiecare dintre infractiunile concurente a fost stabilita aceasi pedeapsa cu inchisoarea, va fi considerata mai grea pedeapsa stabilita pentru infractiunea care are;
a. un minim special mai ridicat;
b. un maxim special mai ridicat;
c. cele mai grave circumstante agravante speciale

poate cineva sa imi spuna si mie cand afisaza ordinea de zi pentru sedinta din 01.oct. ca am senzatia ca citesc in zadar si parca nimic nu asimilez, sper sa nu o afiseze pe 30 iar atunci sa descoperim ca nu va fi nici un concurs
Nu ar fi prima oara cand se joaca cu noi "uite concursul, nu-i concursul" si cum saptamana asta nu este sedinta ..... va trebui sa ne inarmam cu rabdare pana saptamana viitoare.
Desi nu mai cred cu certitudine ca va fi concurs anul acesta tot mai sper. As prefera sa ne spuna clar si raspicat, chiar daca raspunsul nu este pe placul tuturor "DA ori BA"
au mai fost situatii de genul acesta daca va amintiti eu zic sa mai avem putina rabdare si se va clarifica situatia.
Din ce am urmarit eu pana acum am observat ca si-au respectat calendarul
Si eu sunt in aceasi situatie cu voi si sper sa fie examenul mai ales ca mi-am lasat concediul de odihna pentru a putea invata..Speranta nu strica niciunuia din noi.