avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters153164

Activitate ContSters153164

Răspuns la discuția Divort prin mandatar
Multumesc mult pentru lamuriri si recomandari, sper ca voi reusi sa-mi pun gândurile in ordine si ca voi lua decizia corecta.
Răspuns la discuția Divort prin mandatar
Sursa de venit exista, locuinta stabila este, dar cum pot demonstra ca sunt o mama morala?
Se pare ca sotul meu este dornic de razbunare, deoarece am aflat ca este cu altcineva si ma astept la orice de la el.
Am primit citatie pentru a ma prezenta in calitate de pârât pentru desfacerea casatoriei din culpa comuna si sotul meu solicita incredintarea copilului minor si plata pensiei de intretinere.

Mentionez ca sotul are resedinta in strainatate, iar in cererea de divort la semnatura apare prin avocat ..., stampila avocatului si semnatura acestuia. Nu trebuia sa fie prin mandatar si nu trebuia sa fie depus certificatul de casatorie in original?

Totodata de când a plecat nu a participat in nici un fel la cresterea si educarea copilului.

Având in vedere ca nu imi permit sa angajez un avocat, deoarece am cheltuieli de intretinere ale copilului (meditatii, hrana, s.a.), care sunt sansele de a pierde copilul?