avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 826 soluții astăzi
Forum Activitate irisddd

Activitate irisddd

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, mi-au fost de mare ajutor!
Va multumesc pt. raspuns, imi cer scuze ca am scris atat de mult, dar mi se pare important sa fie cat mai explicita situatia.
Buna ziua,
Fiul matusii mele a facut mai multe "inselaciuni", insa una dintre ele ma intereseaza in mod deosebit, intrucat m-a implicat si pe mine. La data respectiva era casatorit cu sotia sa si a vrut sa faca un credit pentru cumpararea unei case, insa sotia sa nu a fost de acord cu acest lucru. El a venit la mine si m-a rugat sa-l ajut sa-l insotesc la un notariat si sa ma dau drept sotia sa. Am mers cu el si am semnat in locul sotiei sale.Au cerut sa le dau un act de identitate, moment in care varul meu a scos un buletin si l-a inmanat secretarei, ulterior am vazut ca era un buletin in care aparea o poza cu mine, dar erau datele sotiei varului....nu stiu ce a fost in capul meu, dar am mers mai departe in aceasta sarada, am semnat toate acele documente, precum si cele date de cei de la banca.Imi recunosc partea la vina doar in limitele mentionate mai sus, nu am beneficiat de nimic. La ce urmari sa ma astept dupa efectuarea urmaririi penale?