avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1295 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters153565

Activitate ContSters153565

Răspuns la discuția contract vizionare apartament
buna ,problema este nu taxa de vizionare care e nimic agentia vrea comision din vanzarea apartamentului ,am sunat si miau zis ca este 1000de euro ,leam zis ca nu anteleg de ce trebuie eu sa platesc comision firmei ca eu nici macar nui cunosc au zs ca sunt grad de rudenie cam asa ceva ,oricum nu prea anteleg dar cand o sa vin an tara merg cu un avocat sa vad ce vor pana la urma va multumesc:D
Răspuns la discuția contract vizionare apartament
buna ,agentia cere comision din vanzarea apartamentului ,si chestiunea cu cititu actului semnat au profitat de ignoranta mamei care nu a citit tot ,ea a anteles ca trebuie sa semneze ,ca agentul sa demonstreze ca sa vazut apartamentul
Răspuns la discuția contract vizionare apartament
:O
buna din nou vreau sa complectez ca mama nu are nici un exemplar de ce a semnat iar daca ea a fcut vizionarea si eu am cumparat ce legatura are ?nu stiu cum suna un astfel de contract:(agentul a venit an apartament chemat de proprietar ,mama nici nu a stiut de el ,iar cand a venit ia pus o hartie an fata sa semneze ca asa trebuie
X-(

Buna, ma numesc Nadia ,de curand am cumparat un apartament an decembrie mai precis iar azi a primit mama un telefon de la o agentie ca o da an instanta ca nu a platit comision firmei respective vreau sa precizez ca mama a aflat de la o vecina ca se vinde apartamentul si a fost sal vada ,an timp ce mama era cu proprietarul an casa a venit un domn ce spunea ca e de la o agentie si ca mama trebuie sa semneze o foaie precum ca la vazut nu i sa explicat nimic mai mult mama credula a semnat foaia aceea dar nu i sa dat nici o copie nimic i sa spus doar ca asa trebuie ca a vz apartamentul nimic de clauze atat .Asta a fost an octombrie .an luna decembrie eu am fost sal antreb pe proprietar daca mai este apartamentul de vanzare el mia zis ca da ,dupa care lam antrebat daca este prin agentie si mia zis ca nu . Am cumparat apartamentul si gata nici vb de agentii imobiliare.,.iar azi an luna iunie ma trezesc cu mama panicata ca tot o suna de doua zile si o ameninta ca o da an judecata. Acum ma antreb ce se poate antampla sau ce pot face?'':(daca cineva pate sa ma ajute cu ceva lamuriri va multumesc:(