avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1775 soluții astăzi
Forum Activitate adina maria

Activitate adina maria

Răspuns la discuția recuperari credite
cunosc pe cineva care e in aceeasi situatie cu mine,doar ca nu are nici un venit.locuieste la tara si nu are un salariu,iar pentru pensie nu are varsta necesara.cu aceasta persoana ce se intampla,n-o poate executa silit pentru ca nu are nimic si nici nu-i poate pune proprire pe salariu pentru ca nu are.in cazul asta ce se intampla,ce e de facut?
Răspuns la discuția recuperari credite
ce au de castigat cei de la EOS deca intimideaza lumea?chiar nu inteleg.sunt persoane care din cauza acestor presiuni recurg la gesturi extreme,in aceste cazuri de la cine isi mai recupereaza banii?
Răspuns la discuția recuperari credite
daca nu vom dobandi bunuri de-a lungul timpului ce se intampla?
Răspuns la discuția recuperari credite
multumesc pentru raspuns.ne-au speriat ca e vorba de frauda bancara si ca va face inchisoare.
Răspuns la discuția recuperari credite
nu putem scapa de datorie nicicum?dupa cat timp se prescrie?
Răspuns la discuția recuperari credite
deci nu se pune problema de inchisoare?
in 2007 sotul meu a solicitat un credit in valoare de 10000 euro de la BCR.am ajuns in imposibilitatea de a achita acest credit si am fost somati cu executarea silita.am inteles ca firma de asigurari a despagubit banca,deci dosarul nu mai este la banca ci la un birou de recuperari(EOS KSI ROMANIA).din momentul in care dosarul a iesit din banca este normal sa mai creasca dobanda sau penalitati de intarziere?a doua intrebare este:ce se intampla daca nu avem nimic din ce ar putea sa ni se ia.nu avem nici o proprietate,nici masina,nimic de valoare?