avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1063 soluții astăzi
Forum Activitate luckian21

Activitate luckian21

Caut un avocat care sa ma ajute cu legea 143/2000.Cineva imi poate recomanda unul?
Răspuns la discuția Cumparare cu factura.
Deci as dori sa pun in comercializare plante etnobotanice"weed shop".Dispun de produse legale din ce spun ei,imi ofera factura fiscala etc.Acum unele plante fiind ilegale,ma gandesc la faptul ca la o analiza a produselor,ar putea fi unul din cele trecute la ilegale.Daca se intampla acest lucru,normal ar fi ca raspunzator sa fie producatorul,pentru ca el mia spus ca sunt legale si mia dat factura.Nu?Ce crede ti?
Am o firma si as dori sa pun in vanzare anumite produse.Le cumpar cu factura fiscala.In cazul ca ar fi vreo neregularitate cu produsele,cine intra la raspundere?
Buna ziua.Am o firma si as dori sa cumpar anumite produse cu factura pentru a le revinde.Daca este vreo neregularitate cu acele produse,cine e vinovatul,eu sau producatorul?
Discuție Factura.
Buna ziua.As dori sa stiu un lucru.Daca eu cumpar un produs cu factura si rezulta ca acel produs este ilegal sau ceva in neregula,cine este raspunzatorul,fabricantul sau eu?