avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Activitate danny18tm

Activitate danny18tm

nu stiu daca pot face ceva cei de la criminalistica cu telefonul. e rupt in 3 bucati. nu mai e nimic intreg. si doar in urma cu 3 ore mi-am luat telefonul. deci cred ca raman la amprente . m-am interesat si exista camere de supraveghere in acea intersectie. sper sa se vada ceva. sunt din timisoara
banui ca i-au ramas amprentele pe telefon. sper sa fie o proba, si incerc sa aflu daca in acea intersectie este camera de supraveghere :( problema e ca dupa tiganii si tiganii mi-a tot cerut carnetul si a vrut sa ma duca pana la sectie. dupa cele din urma i-am dat carnetul si mi l-a luat pe baza ca nu am respectat indicatiile politistului ce dirija o intersectie, mi-a dat o dovada de 15 zile si atat. daca este camera de supraveghere trebuie sa demonstrez ca am respectat indicatiile.
buna, am avut o problema cu un politist ce dirija traficul intr-o intersectie. acest politai habar nu avea sa dirijeze o intersectie, facea semn ca pot continua drumul si dintr-o data a strigat ia-o in ___ mea incolo (adica dreapta mea). am facut dreapta dupa care am intors in prima intersectie si am scos telefonul mobil sa il filmez. l-am intrebat daca asa se vorbeste dupa care a continuat sa ma injure ... eu in acest timp il filmam, dintr-o data s-a napustit asupra mea . a pus mana pe telefon si l-a rupt in 2 . ce pot face in privinta asta? unde trebuie sa merg ca sa imi recuperez paguba? telefonul e la mine rupt, cu amprentele lui pe el. nu cred ca e un comportament adecvat unui politist.