avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Activitate fimir

Activitate fimir

Este vorba de mama mea,eu fiind unicul fiu,ea fiind divortata de tatal meu.Problemele de acum urmeaza.Ea este bolnava,sufera de Parkinson fiind internata in spital la mine in localitate.Ea detine o locuinta in alta localitate,unde de fapt a locuit inainte de a se imbolnavii.As dorii sa gasesc o posibilitate de a transfera aceste bunuri care se degradeaza,e vorba si de o bucata de pamint care este vesnic nelucrata si de toate impozitele aferente.
va multumesc pentru ajutor!
Discuție numire tutore
In ce consta actiunea de punere sub interdictie pentru o persoana lipsita de discernamant(bolnav psihic) si implicit dobandirea statutului de tutore pt.respectiva persoana?:D
As dorii sa aflu com pot dispune de bunurile mamei mele care nu-si mai poate administra bunurile,ea fiind bolnava psihic iar eu fiind unicul mostenitor.Mentionez ca este vorba despre o casa si un teren care se degradeaza,mama are o boala incurabila,iar eu as dorii fie sa vand,fie sa inchiriez aceste bunuri pentru asalva ce se mai poate,bunurile sant intr-o localitate mai indepartata,eu neavind posibilitatea de a le ingrijii.Va multumesc!
:D