avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 941 soluții astăzi
Forum Activitate bota radu

Activitate bota radu

Sunt recasatorit.iar o cursa dureaza intre 5-6zile,depinde,uneori chiar si 4.
In nici un caz nu m-am gndit la asa ceva chiar daca copilul imi cere acest lucru .Macar eu sa gandesc intr-o asemenea situatie.Si tot ceea ce vreau sa fac doresc sa fac pe cale legala.
Multumesc pentru sfaturile pe care mi le-ati dat.Am sa va tin la curent cu privinta la cazul meu.

D-le DanDaniel mai mentionez ca fiul meu o cunoaste pe sotia mea,actuala de 7 ani,si se inteleg foarte bine.
Dupa divortul cu mama lui fiecare dupa un timp ne-am recasatorit.
Chiar acum cateva zile pe Messenger o ruga pe sotia mea sa il ieie de la mama lui caci s-o saturat acolo si o complimenta spunandui ca e cea ma frumoasa femeie din lume si cat o iubeste.
Eu spun ca daca ii era bine alaturi de mama lui nu spunea aceste cuvinte.
Ma gandesc ca copilul a fost incredintat ei ca de ce era mic si eu nu m-am prezentat la tribunal.
Dar am sa incerc din rasputeri sa il aduc in tara pentruca eu nu permit unui strain sa deie in copilul meu,mai ales ca eu nu bat nici un copil ,mi se pare neomenesc sa lovesti un copil strain ,numai zic de propii copii.
teoretic da .
Eu nu sunt langa el sa il vad dar daca spune nu cred ca minte si mai are un si un frate mai mare care din cauza actualului sot a plecat de la ei si sta la bunica lor in Germania.Si mai am si vecinii din tara care pot confirma ca pe copil era sal arunce de la etajul 3,actualul sot.
am fost la protectia copilului si ca orice autoritate de la noi din tara mi s-a zis ca nu pot face nimica cat copilul e iesit din tara


In privinta scolii ma gandesc ca cel mai bine i-ar fi acolo sa nu il mai stric de la scoala de acolo.
Dar copilul din cauza ca il tot bate actualul sot al mamei lui si ea nui ea apararea,mai ales ca a fost operat de inima in noiembrie anul trecut,si poate are mai multe motive care nu mi le spune vrea sa vina de urgenta la mine in tara.
Si de cand am luat legatura cu el,in urma,cu o saptamana,acum deja ii interzic sa mai vorbeasca cu mine.
Copilul imi cere sa il aduc in tara si fara stirea ei,mentionez ca lucrez pe tir si fac numai extern si as putea sa il iau,avand si adresa unde sta.
Ce repercusiuni as avea si daca statul german ar putea sa i-a masuri impotriva mea?
Ma numesc Bota Radu si am o problema:
Fosta mea sotie in urma cu 3 ani mi-a scos fiul din tara fara acordul si stirea mea.
Prin fostul ei sot am luat legatura cu fiul cel mare,care nu e al meu,si asa am reusit sa il gasesc pe copilul meu.El se bucura enorm de mult ca l-am gasit dupa 3 ani in care nu am stiut nimica unul de altul si vrea sa vina inapoi in Romania,fiind in Germania acum.Ea s-a recasatorit cu altul si acest individ ii aplica batai repetate de care copilul s-a saturat si vrea din rasputeri sa stea cu mine.
Va rog spunetimi ce as putea sa fac sa il aduc la mine.?
Mentionez ca copilul meu are 11 ani si dupa cum stiu eu dupa legile romane are dreptul sa decida singur cu ce parinte vrea sa steie.Insa in actele de divort a fost incredintat ei .

va multumesc