avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 469 soluții astăzi
Forum Activitate ionutdaniel

Activitate ionutdaniel

Răspuns la discuția dosar penal
da dar eu am condus si cu permisul suspendat,oare scap numai cu suspendare,u de unde esty k eu nu am mai avut astfel de evenimente incat sa ajung sa imi impac vreun avocat ,eu sunt din barlad imi poti spune unu care m-ar putea salva?mie de la politie mi-au zis k imi anuleaza permisul 1 an si dupa aia sa incep sa fac scoala de soferi de la inceput,id meu de mess e bad_yonutz2000 da-mi te rog add si mai vb plzzz
Răspuns la discuția dosar penal
pedeapsa este de maxim un an cu suspendare sau poate fi shi de mai multi ani?nu am mai avut decat 2 amenzi auto dar alea sunt amenzi administrative
Răspuns la discuția dosar penal
iar dak imi da cu suspendare peste cat timp cazierul ramane ca nou, adik peste cati ani cazierul nu mai este "patat"?
Discuție dosar penal
am condus sub influenta alcoolului adik mia iesit in alcooltest 1,20: si ma vut numerele expirate de altfel si permisul imi era suspendat ,am intrat cu masina intrun gard de beton nu am accidentat pe nimeni si nu am ranit pe nimeni,mi-au intocmit dosar penal pt toate trei fapte este prima abatere, ar mai fi vreo portita sa scap din aceasta incurcatura? va rog ast raspuns