avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 693 soluții astăzi
Forum Activitate radur

Activitate radur

Va multumesc pt raspuns.Mai am o nelamurire.Contorul de la apa se citeste la 1 luna!!Mi se pare deplasat ca in fiecare luna sa fiu la dispozitia lor pt ca sunt plecat des din localitate.Inainte nici nu se citea,ci mergeai si declarai cati metri cubi si atat plateai,insa acum scara noastra s-a despartit de asociatie si s-a constatat ca s-a furat mult adica se declara mult mai putin si acum vin 1 data pe luna.E normal?Stiam ca la 3 luni.Va multumesc.
Domiciliez intr-un bloc in care vecinii(dar nu toti) au hotarat sa repare acoperisul,dar doar al unuia dintre cei 4 locatari aflati la etajul 4 deoarece cand ploua ii picura apa in casa.Azi am vrut sa imi platesc intretinerea adica apa calda si rece etc si domnul de la casierie a refuzat sa imi incaseze banii si mi-a spus ca pana nu platesc si acei 100 ron pt reparatia acoperisului,NU IMI POATE DA CHITANTA pe intretinere!!!!!Mentionez ca se dau 2 chitante.Una pt intretinere si alta pt reparatii.Eu nu doresc sa platesc acei 100 ron si consider ca e un abuz.Ce pot sa fac?Va multumesc.