avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Activitate anysca

Activitate anysca

Răspuns la discuția card ifn executat silit
multumesc , ce sa inteleg , cum sa procedez ?

Răspuns la discuția card ifn executat silit
MULTUMESC din suflet pentru raspuns . daca am primit ,,notificare prealabila" , este acelasi lucru cu ,,somatie"" ? trebuie acum sa fac contestatie ? Scuze dar am incercat sa sterg nuele firmei , dar nu pot. Astept un raspuns. Multumesc.
Buna seara . Acum cativa ani(4 ) am contractat un credit nevoi personale la un magazin prin ifn (nu dau nume) , cumparand un frigider si un aragaz . Acum 2 ani acelasi ifn mi-au trimis prin posta un card de credit , pe care eu nu l-am cerut si l-am activat telefonic . Mentionez ca nu am semnat nici un fel de contract pentru acest card . Am scos bani din acest card , si plateam lunar suma minim datorata . Apoi mi sa cerut mai multi bani sa platesc lunar la card . Nu am mai avut de unde si cateva luni nu l-am mai platit . Apoi am cerut telefonic o reesalonare ,sau o modalitate de plata mai mica . Nu mi s-a acordat , iar azi ma trezesc cu o notificare prin crea sunt instiintat ca creditul este declarat scadent anticipat si ca daca nu platesc in 10 zile intreaga suma se va trece la executarea silita a bunurilor mele mobile si imobile , si a salariului , etc... bineinteles ca nu pot plati acesta suma de bani in aceasta perioada . DECI PENTRU ACEST card nu am semnat nici un contract , sumele lunare care mi s-au cerut erau total exagerate . Pot fi executata silit prin acest card ? ?? MULTUMESC ANTICIPAT.