avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 874 soluții astăzi
Forum Activitate alexxutza_x

Activitate alexxutza_x

va multumesc din suflet...mi+ati fost de mare ajutor si la fix mi+ati raspuns ca maine merg sa+mi dea actele pt somaj si sa inchei orice chestie cu sefa mea si tocmai bine k sa ridic problema asta si sa+i dau si argumentele necesare.va multumesc mult mult
multumesc pentru raspuns....crede+ti k imi puteti spune unde pot gasi acest pasaj din lege k as vrea sa merg sa il bag in ochi sefei mele....
buna seara!!am o mare dilema...am fost concediata in urma faptului k angajatorul a desfintat un punct de lucru al firmei si nu a mai avut nevoie de mine....in afara faptului k nu am reusit nici pana acum sa obtin actele pt somaj din data de 15 iunie, nu mi-a oferit nici bani pe concediu,desi m-a pus sa fac cerere de concediu si nici nu mi-a platit zilele lucrate vreo 5 la nr.ce obligatii are angajatorul fata de mine si cum sunt eu protejata de lege in cazul acesta.....am inteles k as ar avea obligatia sa-mi de-a un salariu si sa-mi plateasca concediul de odihna desi eu n-am beneficiat de el anul acesta....e corecta informatia?va multumesc