avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 779 soluții astăzi
Forum Activitate gmr

Activitate gmr

Răspuns la discuția taxa de poluare
nu e probl de cerere..eu am si castigat astfel de actiuni dar doar la tribunal..la C A momentan le suspenda pe toate..aici e probl..iar pana acum le admiteau recursurile finantelor..adica implicit pierdeam..de aceea am nevoie de cat mai multa practica
Răspuns la discuția taxa de poluare
bogdan..cand se red hot de la C A Galati ti-as fi recunoscator daca ai putea sa mi-o trimiti si mie scanata..mh82avo@yahoo.com...merci frumos si de raspuns
Discuție taxa de poluare
am auzit ca ar exista o actiune la cedo impotriva statului roman privind taxa de poluare..stie cineva ceva de acest lucru?..daca da va rog detaliati un pic...totodata as fi recunoscator daca cineva ar avea o hot ramasa def si irevoc in aceasta materie de la C.A Buc..in special
Răspuns la discuția bilet la ordin in alb
si un text de lege care prevede ce ai zis tu mai sus poti sa indici te rog?
am gasit..nu mai e nevoie...idea era ca vroiam sa stiu daca pot fi tras eu personal la rasp cu bunurile personale de catre banca in conditiile in care imprumutul era fara garantie imob...dar am semnat un bilet la ordin in alb si avalizat tot de mine
Răspuns la discuția bilet la ordin in alb
am adus la cunostiinta si bancii...sau semnat niste acte dar nu am copii dupa acestea si nu stiu exact ce au semnat noii asociati...si acel bilet la ordin in alb avalizat..ce inseamna?
buna..am contractat un credit la Bancpost in anul 2008 fara garantii imobiliare pe firma mea.exista doar o garantie mobiliara de rangul 1 instituita de banca asupra conturilor curente existente...am semnat un bilet la ordin in alb si avalizat de Garantii per aval impreuna cu sotii/sotiile acestora stipulat fara protest si cu scadenta la vedere...as dorii sa stiu si eu ce inseamna acest bilet la ordin avalizat,iar in condiile in care am cesionat partile sociale din firma altor pesoane ,acestea angajandu-se sa preia atat activul cat si pasivul firmei(eu nemai avand nicio calitate in firma respectiva)as dori sa stiu daca pot sa fiu executat de banca pe bunurile mele mobile sau imobile poersonale(ca pers fizica)