Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... taxa de poluare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

taxa de poluare

am auzit ca ar exista o actiune la cedo impotriva statului roman privind taxa de poluare..stie cineva ceva de acest lucru?..daca da va rog detaliati un pic...totodata as fi recunoscator daca cineva ar avea o hot ramasa def si irevoc in aceasta materie de la C.A Buc..in special
da...eu am castigat pe 24.08.2010 la curtea de apel galati...dar inca nu s-a redactat hotararea....la CEDO, din cate stiu, exista o actiune, dar inca nu s-a solutionat....sfatul meu este sa va grabiti si sa introduceti o actiune pe rolul tribunalului - sectia contencios, nu aveti nimic de pierdut, ci doar de castigat...bafta..!
bogdan..cand se red hot de la C A Galati ti-as fi recunoscator daca ai putea sa mi-o trimiti si mie scanata..mh82avo@yahoo.com...merci frumos si de raspuns
nu e problema, ti-o trimit, insa mai dureaza...ar fi bine sa faci o cerere la finante in acest timp, prin care sa ceri restituirea taxei..dupa primirea raspunsului negativ, introduci actiunea la tribunal - sectia contencios adm fiscal...pana atunci cred ca se redacteaza si hot de la curtea de apel...bafta
nu e probl de cerere..eu am si castigat astfel de actiuni dar doar la tribunal..la C A momentan le suspenda pe toate..aici e probl..iar pana acum le admiteau recursurile finantelor..adica implicit pierdeam..de aceea am nevoie de cat mai multa practica
Eu am avut doua recursuri pe 26 august la C.A. Galati si solutia a fost de respingere a recursului finantelor, deci aceste cereri se solutioneaza inca, nu sunt suspendate.
avocat Cristina Popescu
Cristina Popescu, Avocat