Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... COMPETENTA INSTANTA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

COMPETENTA INSTANTA

Am solicitat printr-o actiune la Tribunal in contencios suspendarea unui act administrativ . Am obtinut o hotarare de suspendare , paratul face recurs la Curtea de Apel , iar curtea declina competenta pentru judecare in prima instanta Tribunalului - sectia conflicte de munca .
Ininate de judecarea recursului s-a introdus pe fond la TRibunal judecarea fondului in sensul anularii actului administativ .
Dosarul de la curte inca nu a venit la tribunal , dar in schimb am solicitat instantei de la tribunal - contencios sa decline competenta in favoarea sectiei litigii de munca .

Intrebare : care este instanta mai intai investita pentru a se face conexare celor doua dosare ? Cum se conexeaza cele doua dosare ?
Anularea unui act administrativ este de competenta instantei de contencios administrativ ...

Nu se prea intelege ... de unde ati scos doua litigii? ... aveti doua litigii care au legatura intre ele ..unul de suspendare si altul de anulare?
Care este situatia lor ?