avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1000 soluții astăzi
Forum Activitate allinutza

Activitate allinutza

Daca eu, am facut dosar sa i-au alocatia monoparentala in valoare de 70 Ron si am ajutorul social in valoare de 183 Ron,suntem 2 persoane.In momentul in care mi se va face plata la alocatia monoparentala,mi se va taia din banii de ajutor social????
VA ROG FRUMOS SA-MI RASPUNDE-TI!!
MULTUMESC!!!!!!
Mentionez ca,sotul meu este declarat disparut nu mort.Eu in momentul de fata beneficiez de ajutorul social de 183 RON si alocatia fetei.Eu nu il pot declara mort,deoarece a fost dat prin interpol disparut si dupa 7 ani de cautari,o sa-l declare autoritatile ,mort.Eu vreau sa stiu daca pot sa-i fac o pensie fetei in cazul acesta.Eu am apelat la consiliul juristilor,deoarece nu am avut bani pentru un avocat.Am obtinut prin hotarare judecatoreasca definitiva,disparitia lui.
MULTUMESC FFF MULT PENTRU ATENTIA ACORDATA!!!!!
Buna ziua!
Sotul meu,este disparut in Spania din iunie 2006.L-am dat disparut prin Interpol de atunci,dar nu am primit niciun raspuns,nu a fost gasit.Am actionat in Istanta,l-am dat disparut si acum am hotarare definitiva ca e disparut.Din aceasta casatorie,a rezultat un copil,care are acum 16 ani si este la liceu.Eu nu beneficiez decat de ajutor social de 183 RON.Copilul meu ce drepturi banesti are,acum ca am obtinut hotarare judecatoreasca, ca e disparut sotul?Are dreptul la o pensie?Si cat?
Va rog din suflet sa raspundeti,sunt intr-o situatie f grea.
VA MULTUMESC!!!!!!!