avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1848 soluții astăzi
Forum Activitate luthienna

Activitate luthienna

pai casa este pe numele meu si al sotului meu,eu sunt fata lui,dar eu stau in alt oras.ca atata timp cat am fost acasa lucrurile astea nu se intamplau...cam de 3 ani au inceput toate astea...na dar tot nu stiu ce sa fac si unde sa merg!
are 49 de ani.da, il renegam pentru ca face scandal si aduce multe amenintarii copiilor minori din casa si isi bate sotia si copii,cheltuie toti banii din casa, cara toate lucrurile de valoare din casa...etc..orice e mai rau pe lumea asta el le face..si nu stim cum sa scapam de el...si nu o sa ajunga sa stea pe sub poduri sau in ganguri k se descurca el foarte bine....este foarte viclean!
pai are buletinul pe adresa aceea si este tatal meu si da locuieste inca in casa dar vrem sa il scoatem din casa si nu vrea sa plece.casa e pe numele meu,si toti suntem de acord sa plece(familia) nu vrem sa mai stea cu noi..dar nu se da plecat,cum fac sa ii interzic sa mai intre in casa?
ce trebuie sa fac ca sa obtin un ordin judecatoresc pentru a interzice unei persoane accesul in casa mea. unde trebuie sa merg?cat ma costa? etc...