avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 772 soluții astăzi
Forum Activitate Ivanov Andrei

Activitate Ivanov Andrei

am avut un accident eram in masina si un copil pe bicicleta in varsta de 8 ani neatent a intrat in mine in roata din spate a cazut, nu era pe trecere de pietoni si nu era supravegheat de nici un parinte am oprit nu aveam mai mult de 20km/h am luat copilul l-am ridicat era un pic speriat am vazut ca nu are nimic a venit si o doamana am crezut ca e bunica lui ma asigurat sa stau linistit si sa numi fac griji ca nu are nimica si sa plec ,lam vazut si eu ca nu a patit am plecat m-am oprit la 30 metri de locul accidentului am mai stat5-10 min sa vad daca totul e in regula si am plecat!!!dupa 2 ore mam trezit cu politia la mine precum eu am lovit un copil si ca nu am sunat politia am suflat in alcooltest a iesit 0 iar copilul nu a avut nevoie de spitalizare!!!politia a aflat de la spital ca la dus tatal lui!!!sa dovedit ca doamna pe care credeam ca e bunica lui era o vecina !!!tatal nu a depus plangere impotriva mea iar poltia a facut dosar de cercetare penala pentru parasirea locului accidentului!!!mia suspendat permisul si acum nu stiu ce sa fac singura mea vina este ca nu am sunta copilul nu a patit nimic ce pot sa fac ca sa nu am cazier si sa pot sami recuperez permisul???