avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 474 soluții astăzi
Forum Activitate mirela.calancea

Activitate mirela.calancea

Salut toti cititorii subiectului scris de mine si va rog sa ma ajutati sa inteleg corect procedeul de calcul si plata a contributie de sanatate in cazul in care persoana in cauza este asociat unic a unei societati comerciale S.R.L.este pensionara limita de varsta,si angajata cu norma cu timp partial de lucru la aceasi societate, doresc sa stiu daca contributia de sanatate pentru dividendul ridicat in aceste conditii mai trebuie platita si daca situatia de angajata o ajuta sa nu mai plateasca contributie de sanatate pentru dividentul ridicat .
multumesc anticipat !
Buna ziua
In blocul in care locuiesc membrii biroului executiv au hotarat sa schimbe conducta de apa rece din subsol blocului ,astfel au spus ca vor sa o schimbe in Adunarea Generala si sau apucat de treaba ,fara sa se intocmeacsca o fisa tehnica si nici vorba de expertiza in care se prezinte gradul de uzura si necesitatea schimbarii acestei conducte ,eu cred ca nu au demarat legal aceasta lucrare si cand am spus acest lucru am primit o nota scrisa in care imi spune nu am solicitat acest lucru ,trebuia sa solicit acest lucru sau sunt pasi legali de indeplinit si pusi in aplicare de catre Biroul Executiv si Administrator in aceasta situatie ?
impozit si taxe aferente contractului civil suportat de angajator