avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Activitate stoianionuteugen

Activitate stoianionuteugen

Răspuns la discuția CUM POT PROCEDA ?
va multumesc frumos de raspuns!

as putea fi tras la raspundere in acest caz? nu am finalizat primul an insa am primit pensia si dupa ce am fost exmatriculat...
BUNA ZIUA!

AM URMAT CURSURILE UNEI FACULTATI IN PRIMUL AN INSA DIN PACATE AM FOST NEVOIT SA PLEC DIN TARA... SI AM FOST EXMATRICULAT

Eu primind o pensie de urmas... pe tot timpul acesta...

Acum m-am intors si as vrea sa reiau totusi studiile... nu stiu cum pot proceda cu acea pensie... o mai primesc?
m-am izbit de o problema mareata...

as dori sa stiu pe cine as putea trage la raspundere..

1 banii au fost virati cand sa specificat .... INSA ADRESA ERA GRESITA...
2 posta romana a trimis o recomandata pe fosta adresa de acum 10 ani..

DECIZIA DE PENSIONARE A AJUNS PE ADRESA CORECTA CEA DIN BULETIN.... este adevarat ca acum 10 ani cand sa facut dosarum era o alta adresa decat cea din buletin.... insa cand am depus cererea de continuarea studiilor am specificat adresa actuala din buletin drept dovada DECIZIA DE PENSIONARE A VENIT LA ADRESA DIN BULETIN...
deci eroare de la casa de pensii REA INTENTIE sau OAMENII SUNT INCAPABILI

insa posta romana e mult mai interesanta... eu m-am prezentat mereu la din 2 in 2 zile si nu exagerez pt ca adresa mea este fix langa oficiul postal si tot am intrebat daca am primit ceva pe numele meu.. SURPRIZA NIMIC... coincidenta face ca unul dintre fostii vecini sa-mi spuna de existenta unei recomandate pe numele meu .. MA PREZINT LA POSTA SI SURPRIZA MA GASESTE.. PRIN INTERVENTII SI ATENTII.. DAR desi CNP-ul si numele erau identice.. nu a putut sa-mi elibereze banii...si surpriza azi se implinesc 10 zile decat eu am primit recomadarea si banii se trimit inapoi PE MOTIV CA NU SUNT DE GASIT..

bun.. in cazul asta vreau sa va intreb pe cine pot trage la raspundere pentru ca nu se mai poate sa isi bata joc de tine in acest mod... nu mai spun ca am tot fost chemat de vreo 3 ori la oficiul postal pe motiv ca nu au banii necesari... ca intr-un final sa descopere neconcordanta...
a fost emisa decizia pe 25.05.2010 deci in mai...
suntem in iulie si nici un raspuns...

sunt f nemultumit de atitudinea oamenilor din sistem mai ales ca mi sa spus un neadevar... ca banii au fost deja viratii ...
ma interesa in cate zile lucratoare era limita legala in care se finaliza tranzactia

termenul legal in care apare decizia este de 45 de zile iar eu am primit decizia in 50 zile. si cand m-am dus sa intreb cu un ton certaret de parca am pus lumea la treaba a inceput sa ma suspecteze de n factori...
acum ma intereseaza in cate zile pt a sti daca voi actiona in instanta ...

este inadmisibil sa fi prost informat... dezinformat cu sau fara intentie si sa te fi certat pentru ca au adresa si nr de contact si ii deranjezi cu intrebarile...
buna ziua
as dori sa intreb si eu urmatoarele:
am depus cererea de continuarea studiilor in data de 1.04.2010 am asteptat 49 zile pt a primi decizia am primit decizia din data de 25.06.2010 insa nu am intrat in drepturi nici pana acum... m-am prezentat la casa de pensii mi sa raspuns ca banii ar fi intrat in contul postei romane.. m-am prezentat la posta au sustinut ca nu au primit nici un ban.... am trimis iar adresa la casa de pensii si nu imi mai raspund..
cat trebuie sa mai astept?
unde trebuie sa ma prezint pt a lamurii situatia?
cand intru in drepturii?

si care este termenul limita de rezolvarea unui dosar.. si dupa decizie cat trebuie sa mai astept legal pt a intra in drepturi...?