avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 951 soluții astăzi
Forum Activitate chris_tine_84

Activitate chris_tine_84

Buna ziua.
Am si eu o mare problema. Am o masina luata in leasing.Am avut un accident anul trecut in vara.Nu am putut sa o repar la service-ul autorizat al acelei marci de masini respectiv la firma de leasing de unde e masina cumparata si am fost directionata de catre firma de casca, bcr, la un alt service. Sa efectuat reparatia, sa efectuat plata de catre asigurator, sau macar asa mi sa transmis si asa sa inteles din urma faptului ca mi sa eliberat masina. in ianuarie am avut un nou accident si am vrut sa bag masina in service pentru reparatie.in urma acestui lucru am aflat ca de fapt bcr a reziliat contractul de colaborare din luna noiembrie, lucru care nu mi sa adus la cunostiinta de catre nimeni. ideea este ca, acum in iulie 2010, la un an dupa ce am scos masina din service-ul Automotive, cel cu reparatie din vara 2009, acestia imi trimit o invitatie sa efectuez acea plata, deoarece firma de casco sia retras banii.
Sunt putin disperata datorita acest lucru, si in plus faptul ca nici nu sunt in tara.
astept cu nerabdare un sfat ce pasi ar trebui urmati in acest caz
si ce rezolvare exista
Va multumesc din suflet