avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1977 soluții astăzi
Forum Activitate devil.tazzz

Activitate devil.tazzz

imi doresc tare mult sa fie doar amenda administrativa sincer sunt foarte stresat si voi toti de pe site care ma ajutati si imi dati sfaturi ma mai linistiti va multumesc foarte mult pentru ajutorul acordat
in ultimele zile nu am mai putut dormi sunt stresat mereu si ma gandesc numai la asta si ceea ce s ar putea intampla cel mai rau
ma consuma si nu mai pot fi concentrat la ceea ce am de facut intr o zi nu mai sunt la fel de perceptiv , atent , calm
sincer nu as dori sa angajez un avocat sunt minor si ma costa ceva
dar daca este neaparat nevoie si fara el nu pot scapa cu o amenda administrativa imi voi lua unul
sa inteleg ca cel din oficiu nu prea ma poate scoate cu o amenda administrativa ?
da problema este ca mama nici nu vrea sa auda de asta si nu se implica iar tatal meu acum e plecat din tara eventual am sa merg cu fratele meu este mai mare are 26 de ani sau cu prietena sa care la fel are aceeasi varsta
am inteles voi coopera in continuare cu organele de politie la fel voi face si la parchet
insa cu avocatul docamdata nu stiu sigur nu dispun de bani si nici nu stiu de unde as putea luat un avocat bun
as putea face rost de bani am inteles ca dureaza ceva timp pana primesc un raspuns de la parchet si pana atunci imi voi putea permite unul
dar mai ramane problema ca nu stiu unul bun
camasa si tricoul au ramas la firma respectiva de imbracamine am inteles ca asta inseamna ca prejudiciul este recuperat
eu doream sa le achit si sa ramana acolo dar au refuzat sa le achit pastrand camasa si tricoul
deci prejudiciul este recuperat nu ?
Daca aveti timp va rog sa-mi spune-ti ceea ce trebuie sa fac sa pot primi o amenda administrativa
Plus ca doamna sub comisar prima oara mi a spus ca voi primi amenda de la parchet ma duc o platesc si ma duc cu chitanta la parchet asta cand eram insotit de tatal meu
Apoi el a trebuit sa plece intre timp a sosit avocatul din oficiu si atunci am intrebat o ce se va intampla voi avea dosar penal si mi a spus ca din acel moment pe numele meu a inceput urmarirea penala
Am fost sincer in declaratii am povestit exact cum sa intampla fapta comisa de mine a fost o inconstienta de moment este prima oara cand comit asa ceva nu am antecedente penale , am cooperat cu autoritatile
Doamna Gabriela va rog sa ma iertati eu sunt minor credeti-ma ca n am idee ceea ce sa fac in continuare
Doamna sub comisar mi a spus sa astept raspuns de la parchet cu sanctiunea
nu stiu ce sa fac daca pana imi vine sanctiunea de la parchet oricare ar fi ea sa i au atitudine sau nu ma refer sa fac tot posibilul sa gasesc un avocat bun si ce sa fac cu el in continuare
Dumneavoastra la ce va referiti sa depun efort ? Voi raspunde chemarilor la politie am cooperat si voi coopera in continuare cu ei
Dar avocatul din oficiu ma speriat tare plus ca ma enervat era pus pe glume imi tot spunea daca vrei sa te specializezi in asta nu este o problema te trimitem 3 ani in inchisoare si devi expert si asa o sa vina caldura si acolo este mai racoare
Apoi imi reproseaza ca imi voi termina studiile in inchisoare
Chiar nu mai inteleg nimic sunt foarte derutat
explicati-mi va rog cu prejudiciul ...camasa si tricoul au ramas acolo am dorit sa le platesc in mod repetat am fost refuzat de catre casier motivand ca nu asta e politica firmei
avocatul din oficiu mai mult ma incurcat si nu ma ajutat deloc produsere furate au ramas la magazin am dorit sa le platesc si sa ramana acolo dar nu a aceptat firma
avocatul mai mult facea misto de mine . imi doresc tare mult sa fiu doar amendat ...
Buna seara

Am intrat intr o mare problema si va solicit ajutorul daca mi l puteti si sunteti dispusi sa mi l oferiti
Acum o luna am fost sa-mi cumpar de imbracat din mall am cumparat o palarie in valoare de 50 de ron apoi am furat o camasa si un tricou la iesirea din magazin alarma a inceput sa piuie
Atunci m am intors in magazin si am asteptat agentul de paza
Am fost dus intr o incapere politia a fost anuntata , am fost dus la politie , am dat declaratie in declaratie am povestit totul cu lux de amanunte sincer si fara sa mint mi-am recunoscut fapta
Este prima oara cand comit aceasta fapta nu am atecedente penale cazierul este inca curat
Precizez ca am varsta de 17 ani
Iar acum 2 zile am primit acasa citatie sa ma prezint la sectia de politie 15
M am prezentat acolo doamna sub comisar mi a chemat un avocat din oficiu inpreuna cu doamna sub comisar si avocatul din oficiu am mai completat o declaratie fiind urmatoarea : In jurul orei 19:00 am plecat in complexum comercial Sun Plaza cu gandul sa-mi cumpar de imbracat dispunand de suma de 200 de ron . Am ajuns in magazinul Pull & Bear dupa achitarea unei palari m am plimbat prin magazin si am vazut o camasa si un tricou care imi placeau
Produsele le-am probat in cabina de proba cu gandul sa le cumpar
Printr-un act de teribilism am hotarat sa le sustrag inlaturand dispozitivul de siguranta fara sa il distrug . La iesirea din magazin s au declansat dispozitivele de siguranta la declansarea lor m am intors in magazin si am asteptat agentul de paza . La sosirea agentului de paza am fost dus intr o incapere si s a constatat fapta comisa. Ulterior a fost chemata politia am vrut sa platesc produsele furate dar casierul firmei Pull&Bear a refuzat motivand ca nu este aceasta politica firmei. Recunosc si regret fapta comisa.
Mi a fost comunicat ca incepe urmarirea penala si dosarul urmeaza sa ajunga la parchet si ca trebuie sa astept sentinta procurorilor
Declaratia nu a fost schimbata doar am mai declarat o data
Imi doresc sa stiu cam ce sentinta voi primi sunt acuzat de furt calificat
Produsele sunt in valoarea de 159 ron
Astept raspunsul vostru va rog sa ma ajutati
Buna seara

Am intrat intr o mare problema si va solicit ajutorul daca mi l puteti si sunteti dispusi sa mi l oferiti
Acum o luna am fost sa-mi cumpar de imbracat din mall am cumparat o palarie in valoare de 50 de ron apoi am furat o camasa si un tricou la iesirea din magazin alarma a inceput sa piuie
Atunci m am intors in magazin si am asteptat agentul de paza
Am fost dus intr o incapere politia a fost anuntata , am fost dus la politie , am dat declaratie in declaratie am povestit totul cu lux de amanunte sincer si fara sa mint mi-am recunoscut fapta
Este prima oara cand comit aceasta fapta nu am atecedente penale cazierul este inca curat
Precizez ca am varsta de 17 ani
Iar acum 2 zile am primit acasa citatie sa ma prezint la sectia de politie 15
M am prezentat acolo doamna sub comisar mi a chemat un avocat din oficiu inpreuna cu doamna sub comisar si avocatul din oficiu am mai completat o declaratie fiind urmatoarea : In jurul orei 19:00 am plecat in complexum comercial Sun Plaza cu gandul sa-mi cumpar de imbracat dispunand de suma de 200 de ron . Am ajuns in magazinul Pull & Bear dupa achitarea unei palari m am plimbat prin magazin si am vazut o camasa si un tricou care imi placeau
Produsele le-am probat in cabina de proba cu gandul sa le cumpar
Printr-un act de teribilism am hotarat sa le sustrag inlaturand dispozitivul de siguranta fara sa il distrug . La iesirea din magazin s au declansat dispozitivele de siguranta la declansarea lor m am intors in magazin si am asteptat agentul de paza . Ulterior a fost chemata politia. Recunosc si regret fapta comisa.
Mi a fost comunicat ca incepe urmarirea penala si dosarul urmeaza sa ajunga la parchet si ca trebuie sa astept sentinta procurorilor
Declaratia nu a fost schimbata doar am mai declarat o data
Imi doresc sa stiu cam ce sentinta voi primi
Produsele sunt in valoarea de 159 ron
Astept raspunsul vostru va rog sa ma ajutati