avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Activitate buglea

Activitate buglea

sunt presedinte la o asociatie de proprietari din constanta si intru-na din zilele trecute din cauza datoriilor acumulate de catre asociatiela la furnizorul de apa r.a.j.a s.a am vost instiintati ca vom fi debransati de la aceasta utilitate,lucru care se intampla fregvent datorita datoriilor care se acumuleaza zilnic din cauza penalitatilor aplicate de acestia fara mila. vreau sa mentionez ca am preluat aceasta asociatie de 1 an de zile dar a, facut greseala ca am semnat un protocol cu r.a.j.a s..a de a restitui sume de bani mai vechi ale fostei asociatii din care ne-am desprins si am reusit sa scapam pana la urma de aceste datorii dar stupoare dupa achitarea protocolului r.a.j.a s.a ovidiu a inceput sa nu mai fie asa amabila si intelegatoare si a inceput cu o nemiloasa hartuire asupra noastra pentru plata facturilor curente nu am mai benificiat de nici o intelegere din partea directorului acestei societati care si-a vazut ,,saci in caruta,, si ca urmare a debransat 2 scari ale asociatiei cu toate rugamintile noastre ,bun pana aici,problema este alta o mare doamna o locatara a uneia din scarile debransate ne-a apostrofat si jignit amenintandu-ne cu controale aducand injective administratorului si mie personal ,instigand si locatarii scarii la violenta cu toate ca am demonstrat cu acte ca intarzierea facturilor nu sunt generate de noi personal ci datorita faptului ca am avut de achitat acel protocol nenorocit care a dus la ceasta situatie.[ mentionez ca de cateori mergea administratorul sa depuna banii la caseria r.a.j.a pt. facturile curente nu se incasau banii motivandu-se sa platim protocolul ca sunt datorii mai vechi si au penalitati mai mari.. lucru care r.aj.a s.a ovidiu nu il mai recunoaste.vreau sa-i dau in judecata si pe doamna respectiva si pe societatea mentionata,,,ce ma sfatuiti?