avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Activitate costy2374

Activitate costy2374

Buna ziua,
stie cineva daca pentru a participa la o licitatie publica, garantia de participare(50%) trebuie insotita in mod obligatoriu, (stipulat in legislatia romana) de declaratia de IMM, daca in fisa de date a achizitiei au fost cerute bilanturile contabile si declaratia de personal.X-(. Nu vad ce rost mai are aceasta declaratie din moment ce au fost solicitate documentele enumerate mai sus.
Am contract din 2004,in 06.07.2010, am facut telefonic o prelungire pe un an a contractului, cu mai multe minute nationale,initial am vrut sa renunt la abonament si sa-mi pastrez nr.pe cartela,dar operatorul [EDITAT] ma intrebat ,,de ce",si mi-a o noua oferta,pe care am acceptat-o initial apoi dupa cateva zile ma-m informat mai bine,afland ca pot rezilia contractul in termen de 10 zile din urmatoarele motive: - nu am fost informat despre conditile de reziliere in acest termen,motivand ca nu a fost intrebata. - nu am fost informat de reportarea minutelor nationale.- am luat legatura la *222:(relatii clienti ),acelasi motiv.Am cerut rezilierea contractului :(telefonic,nu am semnat nimic scris:) , am primit raspuns ca nu pot rezilia fara daune interese:(taxa de reziliere-) ,deoarece am folosit minute din noul:((abonament:):-/rog raspuns.
Cristi,Sibiu adresa email:cristian.petrescu72yahoo.com