avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Activitate Stefanno

Activitate Stefanno

Vineri seara in jurul orei 23:10 eram la un prieten impreuna cu alte 6 persoane ascultam muzica la un laptop ( fara boxe ),mancam semninte si purtam o discutie . Deodata la usa bate politia si zic ca am intrat prin efractie in acel apartament, ne drogram etc. Unul dintre politisti a intrat si in casa sa caute "drogurile" apoi ne-a inumarat (6 pers) si a zis ca ne duce la sectie si ne da amenda pentru deranjarea linistii publice, noi i-am rugat insistent si frumos sa ne lase sa strangem si sa plecam. Nici vorba la usa erau si pesoanele care au facut reclamatia dintre care una putem garanta ca era in stare de ebrietate.
Ne-au luat fortat la sectie ca pe niste detinuti incercuti sa nu fugim,ajunsi in sectia de politie s-au apucat sa scrie PV pentru fiecare . Am luat amenda cate 200 Ron fiecare din cei 6 in PV mai scrie ca noi ne "recunoastem vina " dar nu este asa, a spus ca daca nu semnam ne da 1000 Ron...si am semnat..
Am decis ca toti 6 sa contestam PV si sa cerem transformarea in advertisment sau anulare daca se poate.As vrea sa stiu daca sunt sanse sa castigam si de ce am avea nevoie. Multumesc


Inainte sa intram in acel apartament unul dintre vecini ne-a amenintat ca suna la politie daca facem galagie.
Niciunul dintre noi nu a mai primit vreodata ademnda sau sa avem probleme cu poltia.