avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate copiator

Activitate copiator

Răspuns la discuția partaj la executare silita
sotul meu poate cere partea lui din drepturile comune ?
Răspuns la discuția partaj la executare silita
deci ei au actionat in instanta anagajamentul de plata care am inteles ca reprezinta titlu executoriu . dar sotul meu cum poate cere partajul in acest caz chiar daca nu suntem divortati ? cui trebuie sa ne adresam ?
Răspuns la discuția partaj la executare silita
dar de unde stiu dac sa pus deja in executare silita ptr ca nu am primit decat de la ancpi ? nu trebuia sa primesc ceva de la executor ?
Buna ziua ,

am primit de la ancpi o comunicare prin care imi spune ca sa notat cererea de executare silita .Ce reprezinta acest lucru ? Sotul pote cere partaj in acest caz ? cui trebuie sa ma adresez ?

va multumesc .
Răspuns la discuția inselaciune sau delapidare
atunci ei dece au zis dlapidare ? eu eram doar contabil fara alte atributii
Răspuns la discuția inselaciune sau delapidare
cum adica daca ma sustrag ? ideea este ca eu am aflat ca m-au acuzat nu ca m-ar fi anuntta ci a sunat unul din partile implicate politia economica serviciul antifrauda ,dar eu nu am fost anuntata nu trebuia
Răspuns la discuția inselaciune sau delapidare
m-au acuzat de frauda si delapidare cat risc , cat pot sa imi dea ? ce pot face in aceasta situatie ?
Răspuns la discuția inselaciune sau delapidare
ei deocamdata nu mai zic nimic dar nu cred ca scap asa usor , eu incerc sa vand si sa le dau tot ce am , ei nu m cred ca am facut-o singura vor nume cu cei care am colaborat , lucru care nu am de unde ptr ca nu au existat , ce argumente pot avea eu ptr instanta sa imi dea cu suspendare in acest caz ?
Răspuns la discuția inselaciune sau delapidare
dar in legatura cu ctr de vanz cumparare cu clauza de intretinere ma puteti ajuta ?eum pot eu vinde daca ei au pus titlu executoriu ? imi trebuie ceva de la ei ?
multumesc mult
Răspuns la discuția inselaciune sau delapidare
am depus deja mai multe plati dar eu deja nu mai pot vinde ca sa ledau banii ptr ca au depus sechestru in baza acelui angajament care este titlu excutoriu fara chemare in judecata ,tot ce am vandut exact suma care este in ctr de vanz cumparara le-am virat-o lor ,va rog ajutati-ma sa imi spuneti cati ani risc ? in cazul in care am avut un ctr de vanz cump cu clauza de intretinere si l-am revocat il pot ataca ei ?