avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Activitate PetruCri

Activitate PetruCri

Si eu acum ce ar trebui sa fac? Sa achit si restantele din anii trecuti, si ce urmeaza pentru aceasta iarna? Daca refuz in continuare ce mi se poate intampla?
S-ar putea calcula pentru locatarii de pe tronsonul care nu mai primesc caldura doar partea ce le revine pentru subsol? Daca da, cine ar trebui sa faca acest lucru? Asociatia? Prin presedinte?
toti de de acest tronson si-au pus centrale termice. Doar 2 vecini din bloc mai sunt la vechiul sistem, restul fiind debransati
Cum pot fi obligat sa platesc ceva de care nu beneficiez.
Un vecin de pe acelasi tronson cu mine si-a taiat tevile de caldura, si astfel acest tronson nu mai beneficiaza de caldura in apartamente. Am informat asociatia, au venit si au vazut ca respectivul vecin are tevile taiate, in schimb sunt pus sa platesc si pentru tevile din casa. Asociatia zice ca firma de termoficare transmite cota de plata, firma de termoficare ca asociatia... se plaseaza vina dintr-o parte in alta, iar eu nu am rezolvare
Inteleg ca este lege pentru plata partilor comune, si sunt deacord sa platesc pentru subsol, dar pentru ca sunt pus si pentru tevile din casa nu am facut nici o plata.
Acum a aparut si legea prin care pentru neplata restantelor esti executat.
Cum pot si daca se poate rezolva cumva. Unde m-as putea interesa, inafara de asociatie si firma de termoficare
Nu am semnat nici un fel de angajament, doar contract individual de munca clasic, fara clauza speciale.
In privinta unui acord, slabe sanse, pentru ca risc 100% sa fiu dat afara, ceea ce nu as vrea in acest moment, si nici nu as vrea sa afle.
Nu stiu, ma gandesc in caz de ar afla, (nu stiu cum), la ce ma pot astepta, si ce masuri mi-as putea lua.
Concurenta consider ca este, dar evit sa ies pe piata cu acelasi tip de produse, iar clientii mi-i caut singur.
Pot fi acuzat de ceva de catre sef pentru faptul ca am firma cu acelasi domeniu de activitate cu cel in care lucrez? De curand mi-am deschis o societate la care lucrez in timpul liber, cu domeniul in cel care m-am specializat, dar sunt si angajat la o firma privata cu acelasi domeniu. Este infractiune? Poate constitui un caz?