avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 828 soluții astăzi
Forum Activitate miralex123

Activitate miralex123

Răspuns la discuția MALPRAXIS
Nu mai am chitantele, am doar retetele, scrisorile medicale catre medicul de familie, sunt inregistrata in evidentele medicilor neurolog, psihiatru, medic de familie, nu m-am gandit sa pastrez bonurile de farmacie. Ce pot sa fac?
Discuție MALPRAXIS
In urma unui rmn cranian mi s-a pus diagnosticul de importanta atrofie corticala bilaterala frontala si parietala. Cu rezultatul m-am dus la medicul neurolog care mi-a dat tratament 6 luni intensiv pentru Altzhaimer, timp in care am dezvoltat si o depresie grava si am urmat si tratament psihiatric. Am cheltuit sume exorbitante pentru medicamente, mi-am luat concedii medicale si fara plata. Dupa 6 luni, in care toata familia mea era psihic la pamant ( am 44 ani) am constatat ca interpretarea rmn a fost eronata, CD-ul respectiv a fost interpretat si de alti medici renumiti de la Spitalul Militar Central, Spitalul Fundeni etc si a rezultat ca nu prezentam nimic neurologic, nicidecum atrofierea neuronala grava pentru care ma tratam. Doresc sa dau in judecata medicul care a facut interpretarea rmn. Am sanse de izbanda sau voi plati alte taxe care se ridica la alte zeci de milioane?