avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Activitate apm91

Activitate apm91

buna ziua! am nevoie de ajutorul dvs sa ma lamuriti intr-o situatie ciudata pentru mine. sotul meu lucreaza ca sofer de taxi.dupa o cursa,clienta n-a vrut sa plateasca contravaloarea cursei eliberata cu bon fiscal si a incercat sa fuga.sotul meu s-a postat in fata ei si a blocat-o cu bratele tinandu-le pe masina tocmai ca ea sa nu poata fugi,moment in care clienta a inceput sa tipe dupa ajutor. oamenii care erau prin jur au vazut ca ea e blocata si au auzit-o cum tipa( deci parea o victima).unul dintre oameni a sunat la politie.in fine,a venit si politia si s-au dus la sectie ,clienta fiind urmata de un martor in favoarea ei. la poitie ,clienta sfatuita de politist ,i-a facut sotului plangere penala pentru faptul ca ar fi bruscat-o si ar fi injurat-o.sotul meu a primit o amenda pentru injurii si clienta sfatuita de politist a facut si aceasta plangere penala.mentionez ca sotul meu n-a injurat-o si nici n-a bruscat-o desi e greu de crezut mai ales ca el n-are niciun martor. spuneti-mi va rog cam ce-ar putea sotul meu sa faca in acest caz avand in vedere ca el n-are martor!astept raspuns va rog frumos!