avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Activitate creatza_ani2008

Activitate creatza_ani2008

Răspuns la discuția pt iesirea din tara cu un minor
va multumesc pentru raspunsuri :ok::thumbup::clapping:
Răspuns la discuția pt iesirea din tara cu un minor
cand ne intoarcem inapoi in itialia vine tatal si ne ia din romania si nu va mai fi nevoie de procura dar acum nu ne va insoti la plecarea din italia spre romania.
Răspuns la discuția pt iesirea din tara cu un minor
nu tatal esre roman si lucreaza in italia iar eu vreau sa merg cu copilul in romania.tatal nu ne poate insoti din cauza serviciului.
Răspuns la discuția pt iesirea din tara cu un minor
Tatal ramane in Italia. Doar eu si copilu mergem in tara.Se poate fara procura ? Cand am venit aici am fost toti 3 si nu a fost nevoie de alte documente decat pasaportul si certificatul copilului.
Răspuns la discuția pt iesirea din tara cu un minor
acum sant cu copilul in italia si vreau sa merg in romania cu copilul. si vroiam sa stiu daca pot fara procura facuta de tatal copilului
pentru a veni in romania cu un minor este nevoie de procura din partea tatalui daca copilul are pasaport, si tatal este prezent in aeroport .
Răspuns la discuția pasaport pt copil
va trebui sa imi trimita o declarati audentificata de catre notar a tatalui prin care rezulta acordul pt a scoate copilul din tara si o imputernicire la notar ca sa ii fac pasaportul? sau doar imputernicire legalizata la notar?
Răspuns la discuția pasaport pt copil
la iesirea din tara la aeroport mai am nevoie de un acord de la tatal copilului daca am pasaportul copilului?
Răspuns la discuția pasaport pt copil
multumesc pt sfaturi
Răspuns la discuția pasaport pt copil
tatal copilului e plecat la munca in italia si vrem sa mergem la el in vizita si vreau sa ii fac pasaportul si el nefiind in romania sa isi dea acordul.poate sa imi trimita procura legalizata de acolo iar eu sa o traduc aici si sa ii fac pasaportul?