avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1072 soluții astăzi
Forum Activitate dede2306

Activitate dede2306

Am si eu o problema care imi distrage atentia destul de mult de la ceea ce fac. Sunt angajat la o companie multinationala de transport pe postul de Director Executiv. Mentionez ca sunt pe acest post de 1 an. Pana sa ajung eu aici impreuna cu un nou director general compania avea o pierdere destul de mare ( aprox 1 mil euro pe an ). Dupa ce am aparut noi in peisaj am reusit sa redresam situatia companiei si sa incheiem anul trecut cu profit. Problema mare apare aici ca am " taiat toate sursele suplimentare de venit pentru diversi inclusiv pentru soferi. In momentul de fata sunt acuzat de abuz in serviciu pentru ca am facut curatenie ( bineinteles dand afara oamenii care furau sistematic, dar fara sa semneze nimic ) Acum ideea este daca pot fii acuzat de abuz in servici daca am dat anumite persoane afara sau daca le-am aplicat anumite pedepse prin trecerea lor de pe cursele internationale pe cursele nationale sau daca le-am schimbat camioanele pe care lucrau in mod frecvent si le-am dat unele pentru national ( mai putin bune ) sau mai stiu eu ce masuri am mai luat destul de dure.....dar intemeiate. Avocatul nostru spune ca ar trebui sa stau linistit dar eu nu prea sunt .....as vrea si o parere de la voi. Sincer va spun ca atunci cand vrei sa faci ceva bun intotdeauna deranjezi. #-o