avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Activitate parvan ionica

Activitate parvan ionica

incetarea conventiei:prin acord scris-exprimat de ambele parti,prin reziliere si prin imposibilitate de executare, asa scrie in conventie.eu vreau sa anulez conventia cu ei procesul nu a inceput ,iar ei au platit la notar pentru acte .
in conventie cuantumul este 20% plus cheltuielile efectuate ,40%este pe actul aditional de care nu mia spus .la notar am citit conventia si am fost de acord cu acei 20%am semnat multe acte atunci cred ca au strecurat printre acte si acest act aditional in care este 40% acasa cand am citit toate actele am vazut.nu trebuia sa imi spuna ?nu mai am incredere in ei!
cat la % au dreptul sa-si opreasca?
sotul meu a decedat in accident rutier am contactat asociatia victimelor din accident am incheat o conventie cu presedintele asociatiei in aceasta conventie se specifica ca are un procent de 20% plus cheltuielile de judecata,apoi a adaugat un act aditional in care spune ca daca cuantumul daunelor depaseste suma de 10.000 euro asociatia victimelor din accident va primi 40%din valoarea daunelor obtinute>va rog cine ma poate lamuri si indruma sa nu fim pacaliti