avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Activitate iolanda35

Activitate iolanda35

DA,LA O PRIMARIE DE ORAS.MULTUMESC !
Sunt functionar public de executie,inspector, clasa I ,grad profesional superior,treapta 1,nivel studii S,22 de ani vechime.Ce salariu ar trebui sa am in prezent?
Eu nu am acceptat.Am fost obligata,prin desfiintarea de catre OUG 63/2010 a tuturor serviciilor.Mai mult decat atat in continuare prestez aceeasi munca,adica de sef de serviciu,pentru ca nu are cine sa coordoneze activitatea.Vedeti dvs.nu poti lasa pe oricine in aceste servicii pentru ca se pot face greseli ireparabile.Cu ce am fost eu de vina?
Multumesc frumos,d.na justicemn!
Din cadrul primariei
Colegii mei au 2 fluturasi,unul de la primarie pe care au 1400 lei si unul de la MAI pe care au 1200 lei,bani pe care ii primesc pe card,dar cei de la judet au mai mult.Cel putin asa se vehiculeaza.Oricum sa nu-mi spuneti ca nu luati din doua parti ca ati minti.
Pana de curand am fost sefa serviciului de evidenta.
Directiile judetene ar trebui sa explice celor de la centru situatia din teren,poate ca asa cum au revenit cu privire la arta si cultura ar face precizari si pentru evidenta.Eu cred ca nu le-a explicat nimeni si oamenii nu stiu situatia reala.
Multumesc frumos,doamna!O seara placuta.
Este foarte corect ei iau salariile de la primarie si sporuri si solde de la MAI.Informatia este corecta,puteti verifica,salariile lor ajung undeva la 35-40 de milioane/luna,iar un functionar public are 6-7 milioane.Cum se face economie la buget pastrandu-i pe ei si nu pe functionari,care fac aceeasi munca,muncesc cot la cot.Verificati la fata locului,adica la oricare SPCLEP din tara.De ce se trimit radiograme sa-i pastram pe ei ?