avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 908 soluții astăzi
Forum Activitate adriansavin

Activitate adriansavin

Răspuns la discuția ATV INCHIRIAT AVARAT
Am semnat un astfel de contract in din care reiese ca eu am foarte multe obligatii,contractul practic este facut in favoarea lui,dar sunt si cateva paragrafe din acel contract care sunt icalcat de pilda nu mia pus la dispozitie echipament de protectie ,mi-a inchiriat 4 atv pe aceelasi contract pentru ca din gasca noastra de pieteni eu eram singuul care avea in acel moment un act de identitate la mine,dar mai scrie in acel contract ca eu ca si client in primele 10 minute nu sunt multumit de ATV il pot returna iar eu am iesit i decor cu el la fx 5 minute datorita unei defectiuni pur si simplu sa blocat directia di senin(ce elemente de siguranta trebuie sa contina acel contract de inchiriere pentru a fi valabil ,mie sincer acel contract imi pare o simpla hartie pe care o poate face orce persoana )
Răspuns la discuția ATV INCHIRIAT AVARAT
pretentiile lui sunt de 4985 Ron si acestea se bazeaza "pe un deviz estimativ comandat prin telefon de un service "
In urma unei iesiri in decor cu un ATV inchiriat, proprietarul incerca sa obtina cat mai multi bani pentru ATV-ul lovit. Intrebarea mea este daca cei care inchiriaza nu sunt obligati de lege sa aiba asigurari CASCO? De asemenea poate cere despagubiri mai mari decat cele trecute in constatarea politiei? Un alt aspect care ma intereseaza este termenul in care pretentiile financiare trebuie formulate (cand se prescriu ?). Problema este ca proprietarul imi cre daune infinit mai mari decat scrise de politie in dovada de reparatie . Nu reusesc sa ma inteleg cu el vrea sa ma dea in judecata. Cum pot proceda


Multumesc anticipat pentru raspunsuri
Răspuns la discuția ATV INCHIRIAT LOVIT
proprietarul atv imi cere daune mai mari decat cele constatate si mentionate de poltie pe dovada de reparatie
In urma unei iesiri in decor cu un ATV inchiriat, proprietarul incerca sa obtina cat mai multi bani pentru ATV-ul lovit. Intrebarea mea este daca cei care inchiriaza nu sunt obligati de lege sa aiba asigurari CASCO? De asemenea poate cere despagubiri mai mari decat cele trecute in constatarea politiei? Un alt aspect care ma intereseaza este termenul in care pretentiile financiare trebuie formulate (cand se prescriu ?).
Multumesc anticipat pentru raspunsuri