Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... ATV INCHIRIAT LOVIT
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

ATV INCHIRIAT LOVIT

In urma unei iesiri in decor cu un ATV inchiriat, proprietarul incerca sa obtina cat mai multi bani pentru ATV-ul lovit. Intrebarea mea este daca cei care inchiriaza nu sunt obligati de lege sa aiba asigurari CASCO? De asemenea poate cere despagubiri mai mari decat cele trecute in constatarea politiei? Un alt aspect care ma intereseaza este termenul in care pretentiile financiare trebuie formulate (cand se prescriu ?).
Multumesc anticipat pentru raspunsuri
Ati semnat un contract de inchiriere pentru acel ATV? Daca raspunsul este afirmativ precizati care sunt obligatiile dvs in calitate de persoana care inchiriaza.
Daca nu ati semnat nici un contract puteti evita plata oricaror despagubiri...
proprietarul atv imi cere daune mai mari decat cele constatate si mentionate de poltie pe dovada de reparatie