avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate bunicu

Activitate bunicu

multumesc domnule Trifu, am sa vad ce pot face.
Intentia mea este sa o las asa, pt ca nu am nevoie de probleme, dar daca el continua sa ma streseze cu telefoane si incercari de intimidare, am sa-l actionez cu siguranta in instanta.

Nesimtitul!
ar iesi o abrambureala , cacealma , mai ales cate permise auto sunt date pe ochi frumosi in atatea judete. Dar asta este Romania.

In concluzie nu trebuie sa ma ingrijorez, nu? In cel mai rau caz pot primi o amenda.

Nesimtitu, dupa ce ca nu-si face treaba mai are si tupeu!
fiind vorba de un instructor auto am spus ca nu isi face treaba, la unul din examene mi-a sugerat sa ma retrag pentru ca nu ma invatase parcarile laterale, avand in vedere ca trecusera cele 30 de ore de instruire. La al doilea si ultimul examen a intarziat cam 2 ore. In timpul sedintelor mai mult vorbea la telefon, mergeam cu doamnele de la secretariat sa le ducem acasa si sa-si rezolve si el niste probleme. Nu au fost acuzatii grave, daca stam sa privim problema, dar in orice caz acuzatii care nu dau bine unui instructor auto care ar trebui sa fie tras la raspundere pentru viitorul comportament al elevului sau.

Pe un forum din iasi, unde locuiesc eu, am postat, dupa obtinerea permisului, un mesaj de “recomandare” a fostului meu instructor, unde am spus doar adevarul. Pe acel forum, nu eram cel care a deschis topicul ci mai erau si altii care recomandau sau nu anumiti instructori sau scoli de soferi.

Aceasta”recomandare” am scris-o in martie. Ajuns in ziua de astazi, la ora 8 dimineata am primit un telefon de la respectivul domn prin care dorea sa ma informeze despre faptul ca ma reclama si ma da in judecata pentru calomie si inca vreo doua chestii.

Eu i-am explicat cu calm domnului ca nu are nici o legatura cu calomia ceea ce am facut eu, reprezentant adevarul, in sustinerea caruia am si 2 colegi martori,care au primit injurii din partea acestui domn.

Problema mea este : trebuie sa-mi fac griji in legatura cu respectivul domn? Daca m-ar actiona in instant, ar putea avea castig de cauza avand in vedere ca la 5 minute dupa ce am primit telefonul, am sters respectivul mesaj?